Senioři chtěli Čmaňu. Pavel Zedníček byl Ježíškovým vnoučetem pro lidi z malenovické Hvězdy
Víc než čtrnáct tisíc přání už lidé splnili seniorům díky projektu Ježíškova vnoučata. Sny starých lidí se ale nemusí plnit jenom o Vánocích, ale po celý rok.
Ježíškova vnoučata s Pavlem Zedníčkem
Senioři z malenovické Hvězdy mají rádi vyprávění herce Pavla Zedníčka. Ten se tak rozhodl zapojit do projektu Českého rozhlasu. Za seniory si nyní přijel do Malenovic popovídat po cestě na představení společně s Janou Paulovou.
A došlo i na to, proč má přezdívku Čmaňa. „To vymyslel Bolek Polívka. A když se ho Mirek Donutil ptal, proč mě tak říká, tak odpověděl, ať se na mě podívá, že jsem celá Janžurová,“ říkal Pavel Zdeníček.
Podle něj šlo o příjemně strávené odpoledne. „Užili jsme si to,“ dodává herec, který se vyučil obuvníkem ve Zlíně.
Senioři byli s besedou spokojeni. „Viděl jsem ho poprvé živě. Vůbec není odtažitý, to se mi na něm líbí,“ říká důchodce Jaroslav Tvrdoň. „Jiný pocit je ho vidět v televizi, jiný naživo. Moc děkujeme za návštěvu,“ dodává další seniorka z malenovického domova Jana Drábková.
Podle aktivizační pracovnice domova Dagmar Blumelové byla volba Pavla Zedníčka jako hosta jednoznačná. „Takovou osobnost jsme tu ještě neměli,“ říká.
V projektu Ježíškova vnoučata čeká na splnění ještě dvě sta přání.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hejtman Holiš: Obvinění Balaštíkové byla překvapivá. Ještě v úterý se zdálo, že bychom to mohli vysvětlit
-
Kybernetik: Vytrácí se univerzálnost pravdy. AI může být nebezpečná, aniž by ve všem dosáhla člověka
-
ONLINE: Pokud Putin po summitu nebude souhlasit s příměřím, bude to mít vážné důsledky, řekl Trump
-
Český astrofyzik nafotil průlet kosmické stanice před Sluncem. Jev trval pouze zlomek sekundy